Πήραν το ντέρμπι του Μαλεβιζίου οι Νέοι Αλμυρού

Οι Νέοι Αλμυρού επικράτησαν του Αγίου Δημητρίου με 2-0 στο ντέρμπι του Μαλεβιζίου και συνέχισαν με νίκη τις υποχρεώσεις τους στον 1ο όμιλο της Α2 ΕΠΣΗ.

[jsCumatchshrtMatchDetails match_id =”294504″]

[jsCumatchshrtMatchAnalytics match_id =”294504″]

Το παιχνίδι στα πρώτα λεπτά είχε εξαιρετικό ρυθμό, με τους «πορτοκαλί» στο 17’ να ανοίγουν το σκορ με τον Μουντράκη, ενώ το 2-0 πέτυχαν με τον Καρτάκη στο 21’, παίρνοντας σημαντικό προβάδισμα για τη νίκη, με το 2-0 να είναι το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, ο Άγιος Δημήτριος έψαξε το γκολ που θα τον έβαζε στο παιχνίδι, με τον Μανιαδή να στέλνει στα πρώτα λεπτά τη μπάλα στο δοκάρι, ενώ νέο φάουλ του λίγο αργότερα ξανά στο δοκάρι.

Δοκάρι και για τους Νέους Αλμυρού λίγο πριν το τέλος με τον Τζαγκαράκη, με τον Άγιο Δημήτριο να ολοκληρώνει το ματς με εννέα παίκτες, λόγω αποβολής των Παπουτσιδάκη Θ. και Μιχαηλίδη, με το 2-0 να είναι το τελικό αποτέλεσμα.