Συνέχεια στα «τρίποντα» για το Ασήμι

Το Ασήμι με ουσιαστική εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο, επικράτησε του φουλ νεανικού ΠΟΗ με 3-1 και συνέχισε με νίκες τη πορεία του στο πρωτάθλημα.

[jsCumatchshrtMatchDetails match_id =”294503″]

[jsCumatchshrtMatchAnalytics match_id =”294503″]

Στο πρώτο ημίχρονο, το Ασήμι ήταν ουσιαστικό, σκοράροντας και τα τρία του τέρματα στο ματς. Το σκορ άνοιξε ο Ξαγοραράκης στο 15ο λεπτό, με τον ΠΟΗ, το οποίο είχε πολλά παιδιά από την αναπτυξιακή ομάδα, γεννημένα του 2007 και 2008, ισοφάρισε με τον Λυραράκη στο 20’.

Ωστόσο το Ασήμι πήρε το προβάδισμα με τον Οικονομάκη στο 27’, με τον Ψωμά στο 33’ να γράφει το 3-1.

Στην επανάληψη, καλό παιχνίδι, με τις δύο ομάδες να έχουν ευκαιρίες και για άλλα τέρματα, με τον Παναθηναϊκό Ηρακλείου να ολοκληρώνει το παιχνίδι με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Κορνελάκη στο 82’.