Επιστροφή στις νίκες και στο +3 ο Μοχός

Ο Μοχός, με πολύ καλή εμφάνιση, επικράτησε του Αετού Ανωγείων με 2-0 εντός έδρας και απομακρύνθηκε τρεις βαθμούς από τη δεύτερη Φαιστό, με παιχνίδι περισσότερο. Τρία δοκάρια για τους γηπεδούχους.

[jsCumatchshrtMatchDetails match_id =”294546″]

[jsCumatchshrtMatchAnalytics match_id =”294546″]

Μόλις στο 1ο λεπτό ο Μοχός άνοιξε το σκορ, όταν μετά από σέντρα του Τσεκρέζι από τα αριστερά, ο Σούρσος με πλασέ πέτυχε το 1-0! Στη συνέχεια, οι γηπεδούχοι είχαν και άλλες ευκαιρίες και μεταξύ άλλων δύο δοκάρια με τους Ποντίκαλη και Σούρσο, ενώ ο δεύτερος είχε και ακυρωθέν γκολ λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου, με τον Μοχό να είναι καλύτερος, με την ομάδα των Ανωγείων να έχει μια πολύ καλή ευκαιρία με τον Κεφαλογιάννη Λευτέρη.

Στις αρχές της επανάληψης, οι γηπεδούχοι βρήκαν και δεύτερο τέρμα, όταν ο Ποντίκαλης πάσαρε στον Κίσσα και εκείνος στο 52′ δεν αστόχησε για το 2-0, με τον Αετό να έχει καλή στιγμή με τον Κανταρτζή, ενώ ο Μοχός είχε και τρίτο δοκάρι με τον Πατεράκη, με το σκορ να μην αλλάζει μέχρι το φινάλε, για το τελικό 2-0.