«Τρίποντο» γοήτρου για τον Ποσειδώνα

Πήρε τη νίκη με 2-1 επί του Ανθεστίωνα.

[jsCumatchshrtMatchDetails match_id =”235179″]

[jsCumatchshrtMatchAnalytics match_id =”235179″]

Ο Ποσειδώνας συνέχισε με «τρίποντο» την πορεία του στο πρωτάθλημα και έφτασε, έπειτα από ένα καλό ματς, στην επικράτηση γοήτρου. Οι φιλοξενούμενοι, από την άλλη, έπαιξαν ξανα με πολλές απουσίες και αυτό τους κόστισε.

Στο ξεκίνημα οι γηπεδούχοι είχαν την υπεροχή και στο 19’ απείλησαν με τον Μαραθιανό, ενώ στο επόμενο λεπτό με ωραίο φάουλ του Καουκάκη έγινε το 1-0. Στη συνέχεια οι «κιτρινόμαυροι» ανέβηκαν, είχαν μία καλή στιγμή με τον Σεραφειμίδη στο 32’, όμως δε σημάδεψε σωστά.

Λίγο μετά το ξεκίνημα της επανάληψης και συγκεκριμένα στο 53’ ο Μαραθιανός πέτυχε το δεύτερο γκολ για την ομάδα του, που είχε πια τον πρώτο λόγο για το «τρίποντο». Τίποτε δεν άλλαξε μέχρι και το 90’, όταν ο Φωτόπουλος διαμόρφωσε το τελικό 2-1.