«Ηχηρή» η αντεπίθεση του Αετού Ανωγείων

Ο Αετός Ανωγείων, δεν ξεκίνησε καλά τη σεζόν, βρισκόμενες σταθερά στις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας.

Ωστόσο, από τον Ιανουάριο και μετά, όλα άλλαξαν, την μεταγραφική περίοδο του Ιανουαρίου ενισχύθηκε σημαντικά και τα αποτελέσματα είναι εντυπωσιακά.

Από τις 4 Φεβρουαρίου και την ήττα από την Φαιστό στην τελευταία φάση του αγώνα έχουν αλλάξει πολλά, με τον Αετό να έχει κάνει μια εντυπωσιακή αντεπίθεση αναφορικά με την παραμονή στην κατηγορία.

Το ξεκίνημα ήταν δυναμικό καθώς στις 18 Φλεβάρη, επικράτησε του Γιούχτα 2010 στις Αρχάνες με 0-7 και έπειτα ακολούθησαν τρεις νίκες, μια ισοπαλία, με τον Δία στα Ανώγεια και η ήττα από τα Κανάρια με 2-1 σε ένα ματς που κρίθηκε στις λεπτομέρειες, ενώ στο τελευταίο ματς πριν το… ρεπό επικράτησε της Παλιανής με 1-2 εκτός έδρας.

Αν μη τι άλλο ένα εξαιρετικό δεύτερο μισό, με τον τεχνικό της ομάδας Παναγιώτη Λαδουκάκη και τους ποδοσφαιριστές του να κερδίζουν το… στοίχημα.