«Ίδρωσε», όμως νίκησε η Αγία Βαρβάρα

Επικράτησε 2-3 του Παναθηναϊκού Ηρακλείου.

[jsCumatchshrtMatchDetails match_id =”294480″]

[jsCumatchshrtMatchAnalytics match_id =”294480″]

Νικηφόρα μπήκε στον 3ο γύρο του πρωταθλήματος η Αγία Βαρβάρα, η οποία συνεχίζει να βρίσκεται σε… απόσταση αναπνοής από την κορυφή της γενικής κατάταξης και Τύλισο. Το συγκρότημα του Νίκου Κουρουπάκη, από την άλλη, έκανε μία καλή προσπάθεια, αλλά δεν κατάφερε να βελτιώσει τη συγκομιδή του.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 25’ με τον Τζιρίτα, ωστόσο δέκα λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με τον Γιαλυτάκη. Στην επανάληψη, βέβαια, οι νικητές ανέβασαν… στροφές και πήραν σημαντικό προβάδισμα. Στο 47’ ο Γιαλιτάκης πέτυχε το 1-2 και στο 60’ ο Χασουράκης «έγραψε» το 1-3.

Οι «πράσινοι», βέβαια, δεν… παράτησαν το ματς και στο 70’ μείωσαν σε 2-3 με τον Τζιρίτα και πάλι. Οι ηττημένοι προσπάθησαν για την ισοφάριση, όμως τίποτα δεν αλλάξε και το σύνολο του Γιώργου Φιολιτάκη πήρε το «διπλό».