Δεύτερη σερί νίκη για τη Χερσόνησο

Η Χερσόνησος, με γκολ του Χαρατσή στο 80′ επικράτησε του αξιόμαχου Κεραυνού με 1-0 εντός έδρας.

[jsCumatchshrtMatchDetails match_id =”235126″]

[jsCumatchshrtMatchAnalytics match_id =”235126″]

Κακό ποιοτικά παιχνίδι ανάμεσα στις δύο ομάδες, με τις περισσότερες φάσεις να καταγράφονται στο πρώτο μέρος. Μέχρι το ημίωρο το παιχνίδι σε γενικές γραμμές ήταν ισορροπημένο, με τη Χερσόνησο να χάνει μεγάλη ευκαιρία στο 30′ όταν ο Θεοδωράκης με σουτ έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι.

Στο 33′ οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι σε χέρι του Μαυρογιαννάκης Α. μέσα στην περιοχή, με τον Θεοδωράκη να αναλαμβάνει την εκτέλεση και τον Αμπατζή να πραγματοποιεί σπουδαία επέμβαση! Στο 43′ ο Κεραυνός είχε καλή στιγμή, με το σουτ στη κίνηση του Κουγιού να αποκρούει ο Λεοντιάδης, με το 0-0 να είναι το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, ελάχιστα πράγματα από τις δύο ομάδες, με την Χερσόνησο στο 80′ να σκοράρει με τον Χαρατσή, με τη Χερσόνησο να κρατάει τη νίκη μέχρι το φινάλε, παίρνοντας τη δεύτερη σερί της νίκη στο πρωτάθλημα της Α1 ΕΠΣΗ.