Επιθετικός μονόλογος για ΠΑΟΚ, 11-0 τον Κεραυνό!

Σ’ ένα εμφατικό «τρίποντο» που τον επανάφερε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα της Α1 ΕΠΣΗ, πανηγύρισε ο ΠΑΟΚ, επικρατώντας 11-0 της θυγατρικής του ΠΟΑ, τον Κεραυνό, σε εξ’ αναβολής παιχνίδι που διεξήχθη την Τετάρτη 15 Μαρτίου στον Κρουσώνα.

[jsCumatchshrtMatchDetails match_id =”235010″]

[jsCumatchshrtMatchAnalytics match_id =”235010″]

Το συγκρότημα του Βασίλη Κρασανάκη, δεν αντιμετώπισε καμία δυσκολία και κατάφερε να βάλει τις βάσεις από το πρώτο μέρος, ενώ η πλειοψηφία των τερμάτων σημειώθηκε στην επανάληψη.

Στο 20’ ο Γαρεφαλάκης με σουτ, έκανε το 1-0, ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Κουράκης με τον ίδιο τρόπο έκανε το 2-0. Στο 28’ ο Μεμοτσέλα με πλασέ από κοντά έκανε το 3-0 που ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, ο Κουράκης μόλις στο 2ο λεπτό με σουτ έκανε το 4-0, ενώ στο 52’ ο Μεμοτσέλα το 5-0. Με τη συμπλήρωση μίας ώρας ο Κουράκης έκανε το 6-0 με κεφαλιά, ενώ στο 68’ τ’ όνομά του στον πίνακα των σκόρερς πρόσθεσε και ο Μεταξάκης, «γράφοντας» το 7-0. Στο 70’ ο Κουράκης έκανε «καρέ» τερμάτων και σκόραρε για το 8-0 και πέντε λεπτά αργότερα «έγραψε» και το 9-0. Στο 85’ ο Γαρεφαλάκης με πέναλτι διαμόρφωσε το 10-0 και το τελικό 11-0 διαμόρφωσε ο Μεταξάκης με το 2ο προσωπικό του τέρμα. Νωρίτερα, ο Κουράκης έχασε πέναλτι, στέλνοντάς το στο δοκάρι της εστίας του Κεραυνού.