Επιβλητική νίκη με ανατροπή για την Δόξα Ηρακλείου (vid)

Η Δόξα Ηρακλείου, μπορεί να έμεινε πίσω στο σκορ δύο φορές από τον Μαραθώνα, όμως στη συνέχεια ανέτρεψε το εις βάρος της σκορ και πανηγύρισε μία επιβλητική νίκη κόντρα στην ομάδα των Καλεσών.

[jsCumatchshrtMatchDetails match_id =”222041″]

[jsCumatchshrtMatchAnalytics match_id =”222041″]

Οι φιλοξενούμενοι, κατάφεραν μόλις στο 10ο λεπτό να προηγηθούν με τον Σερλιδάκη με απευθείας εκτέλεση φάουλ, με τη Δόξα να ισοφαρίζει σε 1-1 στο φινάλε του πρώτου μέρους με τον Δασκαλάκη.

Στην επανάληψη και πάλι ο Μαραθώνας βρήκε γρήγορα γκολ, στο 47’΄ο Τσαγκαράκης με κεφαλιά έκανε το 1-2, δίνοντας εκ νέου το προβάδισμα στην ομάδα του Βαγγέλη Δαϊλάκη, όμως η συνέχεια ανήκε εξ’ ολοκλήρου στη Δόξα, που αρχικά ισοφάρισε με τον Μπιγικάκη στο 51’, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα ο Καρακωνσταντάκης έκανε το 3-2.

Στο 59’ ο Σπύρος Ορφανουδάκης με απευθείας εκτέλεση φάουλ έκανε το 4-2, ενώ το 5-2 διαμόρφωσε στο 79’ ο Κεβάνι.