Πέρασαν από το Ατσαλένιο τα Δειλινά

Η ομάδα των Δειλινών, ήταν η μεγάλη νικήτρια στο ντέρμπι των ουραγών, επικρατώντας του Κεραυνου με 1-2 στο Ατσαλένιο.

[jsCumatchshrtMatchDetails match_id =”235055″]

[jsCumatchshrtMatchAnalytics match_id =”235055″]

Καλό το πρώτο μέρος, είχε ρυθμό, με τα Δειλινά να μπαίνουν δυνατά στο παιχνίδι και με τον πρώτο τους σκόρερ Ρεμούνδο άνοιξαν το σκορ μόλις στο δεύτερο λεπτό, μπαίνοντας από την αρχή σε ρόλο οδηγού στο ματς. Στη συνέχεια, οι δύο ομάδες είχαν καλές ευκαρίες για να φτάσουν στην ισοφάριση, ωστόσο το 0-1 δεν άλλαξε μέχρι το τέλος του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, ο ρυθμός έπεσε, τα Δειλινά παρά τις απουσίες, διαχειρίστηκαν το προβάδισμα τους και στο 73′ ο Πασσάς έγραψε το 0-2, δίνοντας σημαντικό προβάδισμα στην ομάδα του για τη νίκη. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Κωνσταντακόπουλος στο 86′, ο οποίος είχε περάσει νωρίτερα ως αλλαγή.