Σπουδαία νίκη-πρόκριση με ανατροπή για την Ομόνοια!

Μπορεί στο πρώτο μέρος να βρέθηκε πίσω στο σκορ 2-0, όμως η Ομόνοια στην επανάληψη ήταν σαρωτική και κατάφερε να επικρατήσει 2-4 και να πανηγυρίσει την πρόκριση στην 3η φάση του Κυπέλλου της ΕΠΣΗ.

[jsCumatchshrtMatchDetails match_id =”269710″]

[jsCumatchshrtMatchAnalytics match_id =”269710″]

Η Δόξα Ηρακλείου, στο πρώτο μέρος, κατάφερε να απειλήσει στο 18’ με τον Μαγουλάκη, ενώ στο 20’ η Ομόνοια έχασε ευκαιρία με τον Κουρλετάκη.

Στο 36’ ο Αποστολίδης με κεφαλιά έκανε το 1-0 για τους γηπεδούχους και λίγα λεπτά αργότερα, ανατράπηκε ο Κεβάνι εντός περιοχής, η παράβαση υποδείχθηκε, την εκτέλεση ανέλαβε ο Ματαλιωτάκης που ήταν εύστοχος και έκανε το 2-0.

Στην επανάληψη, η Ομόνοια έχοντας τέσσερις μαζεμένες αλλαγές στη σύνθεσή της, μπήκε… φουριόζα για την ανατροπή. Στο 70’ ο Κουρλετάκης μείωσε σε 2-1 και στο 80’ ο Μπαντούνας ισοφάρισε σε 2-2 με εύστοχο πέναλτι.

Πέντε λεπτά αργότερα, ο Βιολάκης στο ντεμπούτο του έκανε το 2-3 και το τελικό 2-4 διαμόρφωσε ο Παπαδάκης με ψηλοκρεμαστό σουτ.