Με… buzzer beater του Ξεκαρδάκη πέρασε από τα Ανώγεια ο Ζαρός!

Σε ένα παιχνίδι με πολλές φάσεις, ο Ζαρός πήρε το διπλό στα Ανώγεια επικρατώντας του Αετού Ανωγείων με 1-2, με γκολ του Ξεκαρδάκη στις καθυστερήσεις του αγώνα!

[jsCumatchshrtMatchDetails match_id =”221704″]

[jsCumatchshrtMatchAnalytics match_id =”221704″]

Σε ένα δυνατό παιχνίδι στα Ανώγεια με πολλές ευκαιρίες για τις δύο ομάδες, οι δύο αντίπαλοι είχαν από ένα ημίχρονο, με τον Ζαρό να περνάει από τα Ανώγεια, σε μια σημαντική νικη για τη συνέχεια του πρωταθλήματος.

Στο πρώτο μέρος, ο Ζαρός ήταν καλύτερος, δημιούργησε ευκαιρίες και με τον Λυκούδη στο 27′ άνοιξε το σκορ, με το 0-1 να είναι το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, ο Αετός μπήκε καλύτερα, ισοφάρισε με τον πρώτο του σκόρερ Λευτέρη Κεφαλογιάννη στο 58′, στη συνέχεια πήρε τον έλεγχο του αγώνα, με το γκολ αυτό να αποδιοργανώνει τους φιλοξενούμενους, με τον Αετό να σκοράρει ξανά με τον Κεφαλογιάννη, ωστόσο το γκολ του ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

Ο Ζαρός στο τελευταίο δεκάλεπτο ισορρόπησε, είχε τρεις ευκαιρίες και κατάφερε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Ξεκαρδάκη να πάρει μια μεγάλη νίκη!