Ματσάρα, «ανατροπάρα» και νίκη για την Αγία Βαρβάρα

Μπορεί μέχρι και το τελευταίο δεκάλεπτο του παιχνιδιού η Αγία Βαρβάρα να βρισκόταν πίσω στο σκορ από τους Νέους Αλμυρού, όμως η ομάδα του Γιώργου Φιολιτάκη κατάφερε να ανατρέψει το εις βάρος της σκορ και να πάρει ένα σπουδαία τρίποντο.

[jsCumatchshrtMatchDetails match_id =”235068″]

[jsCumatchshrtMatchAnalytics match_id =”235068″]

Σ’ ένα αρκετά καλό παιχνίδι, με ευκαιρίες εκατέρωθεν, οι Νέοι Αλμυρού ήταν αυτοί που βρήκαν πρώτοι τον δρόμο προς τα δίχτυα, με τον Τζαγκαράκη με εκπληκτικό τελείωμα στο 35’ να κάνει το 0-1.

Το σκορ διατηρήθηκε μέχρι και το τελευταίο δεκάλεπτο, εκεί όπου η Αγία Βαρβάρα κατάφερε να μετουσιώσει τις ευκαιρίες σε γκολ, αρχικά με τον Σόρα στο 82’ έφερε το παιχνίδι στα ίσα, ενώ το έργο έγινε δυσκολότερο στο 86’ όταν και αποβλήθηκε ο Φωτάκης για τους γηπεδούχους.

Τελικά, ο έμπειρος Γιαλιτάκης στις καθυστερήσεις έκανε το 2-1, χαρίζοντας ένα σπουδαίο τρίποντο στην ομάδα της Αγίας Βαρβάρας.