Πέρασε από το Αστρίτσι η Δαμάστα – Πρώτη νίκη για τον Δημ. Κόκκινο

Η Δαμάστα πέρασε από το γήπεδο Αστριτσίου, επικρατώντας της Βόνης με 0-2, με τον Δημήτρη Κόκκινο να παίρνει την πρώτη του νίκη στον πάγκο της ομάδας.

[jsCumatchshrtMatchDetails match_id =”234938″]

[jsCumatchshrtMatchAnalytics match_id =”234938″]

Το πρώτο μέρος είχε αρκετές φάσεις μπροστά στις δύο εστίες, με την Βόνη να έχει δοκάρι με τον Βλάχο και δύο τρεις καλές στιγμές για να ανοίξει το σκορ, ενώ η Δαμάστα απείλησε με ένα σουτ του Βατσινά. Στην επανάληψη, η Δαμάστα ήταν εκείνη που άνοιξε το σκορ, με κεφαλιά του Βατσινά στο 67′, με τους γηπεδούχους να έχουν τις ευκαιρίες τους να ισοφαρίσουν, με μεγαλύτερη του Παπαγγελή να χάνει τετ α τετ.

Στις καθυστερήσεις μετά από αντεπίθεση, ο Στρατηδάκης έκανε το 0-2, με τη Δαμάστα να κρατάει το προβάδισμα μέχρι το φινάλε και να παίρνει μια σπουδαία νίκη, την πρώτη του Δημήτρη Κόκκινου στον πάγκο της ομάδας.