Νέα νίκη για Δόξα, 3-1 τον Αστέρα Μυρτιάς/Πόρο

Την 4η νίκη της σε πέντε παιχνίδια, πανηγύρισε η Δόξα Ηρακλείου, που επικράτησε 3-1 στο «Lido Soccer» κόντρα στον Αστέρα Μυρτιάς/Πόρο.

[jsCumatchshrtMatchDetails match_id =”221980″]

[jsCumatchshrtMatchAnalytics match_id =”221980″]

Δόξα Ηρακλείου-Αστέρας Μυρτιάς/Πόρος: Τα γκολ του πρώτου ημιχρόνου (vid)

Η ομάδα του Κώστα φιλοξενίδη, κατάφερε να προηγηθεί με τον Σπύρο Ορφανουδάκη στο 25’, ενώ περίπου δέκα λεπτά αργότερα, ο Παπάζογλου ανατράπηκε εντός περιοχής, κερδίζοντας πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Αμαρίλντο Κεβάνι, κάνοντας το 2-0.

Στο 38’ οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να μειώσουν σε 2-1 με τον Νίκο Κοτζιά, με το 2-1 να είναι σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, η ομάδα του Δημήτρη Τσέρου, έχασε μοναδική ευκαιρία να φέρει το παιχνίδι στα ίσα, με τον Νίκο Κοτζιά να σημαδεύει το κάθετο δοκάρι της εστίας του Ντάγκινη.

Η Δόξα Ηρακλείου όμως, με τον Σπύρο Ορφανουδάκη βρήκε και τρίτο γκολ, κάνοντας το 3-1 που έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα. Επτά γκολ σε τέσσερα παιχνίδια για τον νεαρό επιθετικό της Δόξας, που δείχνει να… οδηγεί την ομάδα του.