Youth League: Με νίκη – ανατροπή έκλεισε την σεζόν η Candia – Δαμάστα!

Με νίκη έκλεισε τις υποχρεώσεις της στο Youth League η Candia – Δαμάστα, επικρατώντας με ανατροπή του Αλμυρού με 1-3.

Ο Αλμυρός στο πρώτο ημίχρονο άνοιξε το σκορ με πέναλτι του Τσαμπολάκη στο 30′, ενώ ο ίδιος παίκτης είχε και δοκάρι. Στην επανάληψη οι ρόλοι αναστράφηκαν, με την Candia – Δαμάστα να κάνει την ανατροπή.

Αρχικά ο Μηναδάκης στο 70′ ισοφάρισε σε 1-1, ενώ ο ίδιος παίκτης πέντε λεπτά αργότερα, έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 90′ ο Ζερβουδάκης.

Αλμυρός: Μηγαδάκης, Παπαδάκης Σ., Παπαδάκης Ν., Βιτσαξάκης, Κλωνάρης, Γκίνη, Τσαμπολάκης, Κατσαρός, Κούρτη, Σαράντος, Κάλλιαρος

Έπαιξαν και οι: Νάθενας, Φραγκιαδάκης

CANDIA – ΔΑΜΑΣΤΑ: Μουρτζάκης, Φραγκάκης, Βαμβουκάκης, Αλεξάκης, Χαραλαμπάκης Στ., Στρατάκης, Παπαδάκης, Μηναδάκης, Κάββαλος, Αρβανιτάκης, Σταυριανός

Έπαιξαν και οι: Αθανασάκης, Ζερβουδάκης, Χαραλαμπάκης Σ., Μαστρογιαννάκης, Μπετινάκης, Μανουσάκης, Παγωμένος, Αγγελιδάκης Αρ., Αγγελιδάκης Αν.