Άνετη νίκη για την Επισκοπή κόντρα στους Νέους ΑΟΑΝ!

Τη νίκη με 8-0 κατάφερε να πανηγυρίσει η Επισκοπή στην έδρα των Νέων ΑΟΑΝ για την 8η αγωνιστική της Youth League “Ασκληπιός Διάγωνσις”.

Η ομάδα της Επισκοπής πήρε προβάδισμα στο 23ο λεπτό με τον Κανανάι να σκοράρει και να κάνει το 1-0. Το γκολ αυτό έδωσε ψυχολογία στους φιλοξενούμενους και στο 33ο λεπτό έκανε το 2-0 ο Αλεξάκης, ενώ ο Αργύρης έκανε το 3-0 στο 39ο λεπτό που ήταν και το αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος ο Πεκίνι “χτύπησε” στο 49ο λεπτό κάνοντας το 4-0, ενώ ο ίδιος παίκτης στο 62ο λεπτό έκανε το 5-0 από την άσπρη… βούλα. Ο νεαρός ποδοσφαιριστής της Επισκοπής ήταν σε τρομερή ημέρα και στο 79ο λεπτό έκανε το 6-0, σκοράροντας ο ίδιος το τρίτο προσωπικό του τέρμα.

Στο 87ο λεπτό η Επισκοπή πέτυχε και έβδομο γκολ, όταν παίκτης των Νέων ΑΟΑΝ έστειλε άθελα του την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.  Το κερασάκι στην… τούρτα για την άνετη επικράτηση της Επισκοπής κόντρα στους Νέους ΑΟΑΝ ήρθε στο 90ο λεπτό με τον Πεκίνι να σκοράρει για το 8-0 κάνοντας παράλληλα καρέ τερμάτων.

Νέοι ΑΟΑΝ: Ζαχαρίας, Μερκούρη, Ζερβάντο, Νάκης, Βάρδας, Αρτέμ, Σιμινελάκης, Σκουλούδης, Σολάκου, Ράτζα, Χατζιράι.

Έπαιξαν και οι: Κότσι, Λυράκης, Τζίρης.

Επισκοπή: Τσαλάγγας, Φραγκιαδάκης, Παπαπαναγιώτου, Τραιτοράκης, Αργύρης, Άλντο, Κιαφόκου, Αλεξάκης, Πεκίνι, Κανανάι.

Έπαιξαν και οι: Καραδάκης, Κοτζαμπασήδης, Χερμάν, Μπεχάρι, Καραγιάννης Π.,