Youth League: Με χατ-τρικ Πεκίνι η Επισκοπή, 3-0 τον Αστέρα Ρεθύμνου!

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον νεαρό Άντριαν Πεκίνι η Επισκοπή πήρε το Ρεθυμνιώτικο «ντέρμπι» κόντρα στον Αστέρα Ρεθύμνου για την 4η αγωνιστική του Youth League!

Η Επισκοπή έχοντας σε εξαιρετική ημέρα τον νεαρό Πεκίνι, πήρε το τοπικό «ντέρμπι» και έκανε το 2Χ2 στο πρωτάθλημα, ενώ αυτή ήταν η πρώτη ήττα του Αστέρα Ρεθύμνου!

Ο Πεκίνι έκανε το 1-0 για τους γηπεδούχους στο 13ο λεπτό με το 1-0 να είναι το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου!

Στην επανάληψη η Επισκοπή είχε δοκάρι με τον Αλεξάκη στο 64΄ ενώ ο Πεκίνι με δύο ακόμα τέρματα στο 85 και στο 89, έκανε χατ-τρικ διαμορφώνοντας το τελικό 3-0 για την Επισκοπή!

ΠΑΕ Επισκοπή: Τσαλάγγας, Αλεξάκης, Φραγκιαδάκης, Παπαπαναγιώτου, Τραϊτοράκης, Κοτσαμπατίδης, Καραγιάννης, Πεκίνι, Τζαμπτζίου, Κανανάι, Χερμάν

Αγωνίστηκαν επίσης: Καραδάκης, Κιαφόκου

Αστέρας Ρεθύμνου: Μπερέτης, Γιαννακόπουλος, Στάθης, Γεωργουλάκης, Χαντάι, Πετράκης, Χατζηκωνσταντίνου, Ασπρομάτης, Κουλιτζάν, Πίτσης, Μαρίνοβ

Αγωνίστηκαν επίσης: Νικολακάκης, Σένσα, Μπράχο, Τοσκαλάρι, Σηνομάτη

Δείτε πως διαμορφώνεται η βαθμολογία μετά τη νίκη της Επισκοπής επί του Αστέρα Ρεθύμνου: