Youth League: «Ματσάρα» με πολλά γκολ στο Μαρτινέγκο

Ένα ακόμα εντυπωσιακό παιχνίδι με πολλά γκολ και θέαμα στη «Youth League» με την ομάδα Αθλόπολις/Ραύκος να επικρατεί 2-5 στο αθλητικό κέντρο «Ν. Καζαντζάκης» κόντρα στο Μαρτινέγκο.

Με τον Καρτσάκη να σημειώνει τόσο το 0-1 όσο και το 0-2 στο 22’ και στο 26’, ενώ στο πρώτο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου ο Καρτσάκης έκανε και το 0-3.

Στο 54’ ο Ξυλούρης έκανε το 0-4, ενώ οι γηπεδούχοι «αντέδρασαν», μείωσαν σε 1-4 με τον Καλαμιώτη στο 64’ και δέκα λεπτά αργότερα βρήκαν και δεύτερο τέρμα με τον Κόλα. Το τελικό 2-5 διαμόρφωσε ο Καρτσάκης στο φινάλε, με το τέταρτο προσωπικό του τέρμα.

Μαρτινέγκο: Παρασύρης, Σταματάκης, Ζηδιανάκης, Γκοροβέλι, Μανουσάκης, Βρεττάκης, Κόλα, Τραντάς, Σαμπροβαλάκης, Ξυλούρης, Βρέντζος

Έπαιξαν και οι: Κεφαλογιάννης Γ., Καλαμιώτης, Κατσιμπρής

Αθλόπολις/Ραύκος: Σιγανάκης, Κωστάκης, Γαλανός, Περγαντής, Φραγκούλης, Χρήστος, Ξυλούρης, Βραχασωτάκης, Χριστόφορος, Καρτσάκης, Τσαμπουράκης

Έπαιξαν και οι: Νικολαϊδης, Μπαλτατζής, Μακρυδάκης, Παπαδάκης