Πετούσε… φωτιές ο Κόροιβος

Μ’ ένα καταπληκτικό δεύτερο ημίχρονο νίκησε 2-7 τη Γαρίπα.

Ο Κόροιβος ήταν εντυπωσιακός και πήρε εύκολα το «τρίποντο». Μπορεί στο πρώτο μέρος οι γηπεδούχοι να ήταν ανταγωνιστικοί, στην επανάληψη, ωστόσο, «κατέρρευσαν» και γνώρισαν βαριά ήττα.

Τρομερό ματς έγινε στο πρώτο ημίχρονο, αφού οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά και προγήθηκαν 0-2, με δύο τέρματα του Μανιουδάκη (15’, 22’). Οι γηπεδούχοι, ωστόσο, είχαν έτοιμη την… απάντηση και ισοφάρισαν με γκολ των Πέντι (25’) και Ρόσσου (45’).

Η συνέχεια, βέβαια, ανήκε ολοκληρωτικά στους νικητές. Στο 52’ ο Αντωνακάκης πέτυχε το 2-3 και στη συνέχεια με τέρματα των Μανιουδάκη (63’), Σχοιναράκη (66’), Κεφαλάκη (88’) και Αντωνακάκη (91’) διαμορφώθηκε το τελικό 2-7.

Γαρίπα: Ροδιτάκης, Μωραΐτης, Κατσαμήτρος (80’ Ν. Βασιλάκης), Μ. Λαμπράκης, Βεληξόγλου (70’ Ματραπατζί), Μανδαλένης, Ρόσσου, Φώτης, Κέντι (60’ Μετί), Στ. Βασιλάκης (60’ Ντρασγκίτσι), Μαυρογιάννης (Φραγκιαδάκης).

Κόροιβος: Δουκουμετζάκης, Πρέντι, Διαλυνάς, Κεφαλάκης, Τριλυράκης, Δρίβας (70’ Χουστουλάκης), Αντωνακάκης, Καλογεράκης (46’ Καβάζης), Σχοιναράκης (78’ Χαλεπάκης), Γεναράκης (46’ Ν. Τουγλής), Μανιουδάκης (78’ Κ. Τουγλής).