Το «καθάρισε» από το πρώτο ημίχρονο ο Παναθηναϊκός

Νίκησε 0-3 χωρίς πρόβλήμα τη Γαρίπα.

Ο Παναθηναϊκός ήταν ανώτερος και έφτασε χωρίς να δυσκολευτεί στο «διπλό». Το σύνολο του Νίκου Μυλωνίδη, μάλιστα, μπόρεσε να… καθαρίσει το ματς από το πρώτο κιόλας 45λεπτο, διάστημα που έβαλε όλα του τα τέρματα.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά από το ξεκίνημα και στο 10’ ο Στειακάκης σημείωσε το 0-1. Η συνέχεια ήταν ακόμη εντυπωσιακότερη, καθώς στο 18’ ο Κορνελάκης και δύο λεπτά αργότερα ξανά ο Στειακάκης «έγραψαν» το 0-3. Στην επανάληψη τίποτα δεν άλλαξε και ο Παναθηναϊκός πήρε δίκαια το «τρίποντο».

Γαρίπα: Καπανταηδάκης (46’ Ροδιτάκης), Λαμπράκης (46’ Βασιλάκης Στ.), Πότσι, Μωραΐτης, Κατσαμήτρος, Αξιώτης, Φώτης, Βεληξόγλου, Ντραγκίτσι (70’ Βασιλάκης Ν.), Καπλανάι, Κετέογλόυ.

Παναθηναϊκός:  Κτιστάκης, Κορνελάκης (50’ Γιαννακουδάκης), Παππάς (82’ λ.τρ. Λιγορδυνάκης), Κοτζιάς, Φραγκομανωλάκης, Αλεβυζάκης (50’ Χατζάκης), Φουντουλάκης, Γεμιτζόγλου, Φανουράκης (50’ Χοτζάι), Στειακάκης, Μπουλούκας.