Ασταμάτητο το Μαρτινέγκο!

Ήταν εντυπωσιακό και επιβλήθηκε 1-7 του Ηρακλή Νιπιδιτού.

Το Μαρτινέγκο πραγματοποίησε σπουδαία εμφάνιση και πήρε με εμφατικό τρόπο το «διπλό». Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 23’ με τον Τιτομιχελάκη, αλλά οι φιλοξενούμενοι ανέτρεψαν την εις βάρος τους κατάσταση πριν ολοκληρωθεί το πρώτο μέρος. Ο Χότζα με δύο γκολ, στο 29’ και στο 33’, έκανε το 1-2 για τους «κιτρινόμαυρους».

Στην επανάληψη οι νικητές ήταν καταγιστικοί και έφτασαν άνετα στο «τρίποντο». Στο 55’ ο Λυδάκης σημείωσε το 1-3, ενώ εννιά λεπτά αργότερα ο Χότζα με το τρίτο του τέρμα «έγραψε» το 1-4. Στο 70’ ο Ντολάνι με πέναλτι ανέβασε κι άλλο τον δείτη του σκορ (1-5).  Στο 89’ ο Τοψής και στο 90’ ο Χότζα διαμόρφωσαν το τελικό 1-7.

Ηρακλής Ν.: Κανακουσάκης, Στεφανάκης, Μποΐνι, Γεωργιάδης, Δουμανίδης, Θεοδωράκης, Νιωτάκης, Δασκαλάκης, Μαλαδάκης, Τιτομιχελάκης, Παναούσης.

Μαρτινέγκο: Γκέκα, Λυρώνης (67’ Κατσελής), Σερέτης (78’ Κορνελάκης), Μουρατάι, Γαλανάκης (67’ Παρασύρης Δ.), Παναγιωτάκης, Λυδάκης, Χότζα, Ντολάνι (78’ Μακρυπόδης), Ξενάκης, Ψυχαράκης (78’ Τοψής).