Μ. Γιακουμάκης: «Δεν φτάνει ένα ημίχρονο για να πάρεις θετικό αποτέλεσμα απέναντι στην ΑΕΚ»

Για το παιχνίδι κόντρα στην ΑΕΚ μίλησε ο προπονητής της Βόνης Μανώλης Γιακουμάκης, μετά την ήττα της ομάδας του με 0-4 για τη 12η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΗ.

Όπως εξήγησε σε τέτοια παιχνίδια χρειάζεται συγκέντρωση από το πρώτο μέχρι και το τελευταίο λεπτό, ενώ όπως δήλωσε ουσιαστικά το παιχνίδι κρίθηκε στο δεύτερο γκολ των «κιτρινόμαυρων».

Συγκεκριμένα ανέφερε: «Δεν φτάνει ένα ημίχρονο για να μπορέσεις να πάρεις ένα θετικό αποτέλεσμα από μία καλή ομάδα όπως η ΑΕΚ! Εμείς από την πλευρά μας είμασταν συγκεντρωμένοι στο πρώτο μέρος, ωστόσο σε αυτά τα παιχνίδια χρειάζεται συγκέντρωση μέχρι το τέλος του αγώνα. Στο δεύτερο ημίχρονο μετά το δεύτερο γκολ χάσαμε την συγκέντρωσή μας και εκεί ουσιαστικά κρίθηκε το παιχνίδι!

Εύχομαι καλή συνέχεια στην ομάδας της ΑΕΚ και εμείς πλέον κοιτάζουμε το επόμενο παιχνίδι».