Ο Περέα χάρισε το βαθμό στο Βόλο!

Για άλλη μια φορά ο Βόλος… έσωσε ένα χαμένο ματς! Αν κι έπαιζαν με 10 παίκτες (κόκκινη ο Φεράρι) οι Θεσσαλοί ισοφάρισαν με τον Περέα στο 94′ και… τιμώρησαν τον Αστέρα που στο φινάλε έπαιζε με την φωτιά. Ο Μπαράλες με πέναλτι άνοιξε το σκορ, αλλά έχασε 2ο πέναλτι που απέκρουσε ο Κλέιμαν!

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 24ο λεπτό χάρη σε εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μπαράλες, ωστόσο στο 52΄ ο Αργεντίνος δεν κατάφερε να νικήσει τον Κλέιμαν από το ίδιο σημείο με αποτέλεσμα το 1-0 να παραμένει.

Οι φιλοξενούμενοι έμειναν με παίκτη λιγότερο στο 90ο λεπτό εξ αιτίας της δεύτερης κίτρινης κάρτας που δέχτηκε ο Φεράρι, ωστόσο στο 94’ ο Περέα μετά από ασσίστ του Μπαρτόλο έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και χάρισε ένα υπερπολύτιμο βαθμό στο Βόλο.