Δεύτερη εντός έδρας νίκη για τα Δειλινά!

Τη νίκη με 1-0 κατάφεραν να πανηγυρίσουν τα Δειλινά απέναντι στην Αγία Βαρβάρα, συνεχίζοντας ιδανικά το πρωτάθλημα στο δεύτερο όμιλο του πρωταθλήματος της Α2 ΕΠΣΗ.

Στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, οι δύο ομάδες προσπάθησαν να δημιουργήσουν προϋποθέσεις για την επίτευξη ενός τέρματος, ωστόσο αμφότερες δεν κατάφεραν να μετουσιώσουν τις ευκαιρίες τους σε γκολ.

Λίγο μετά την συμπλήρωση των είκοσι λεπτών και πιο συγκεκριμένα στο 22’ οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα με τον Τσατσάκη να χρίζεται σκορερ και να δίνει το προβάδισμα στην ομάδα του.

Στη συνέχεια, η ομάδα της Αγίας Βαρβάρας προσπάθησε να…  βγάλει αντίδραση χωρίς ωστόσο αποτέλεσμα και έτσι το 1-0 παρέμεινε μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους.

Η επανάληψη βρήκε τις δύο ομάδες να δημιουργούν ευκαιρίες και να ψάχνουν το γκολ η κάθε μια για τους δικούς της λόγους. Από τη μία, τα Δειλινά για να ισχυροποιήσουν το προβάδισμα τους, από την άλλη οι φιλοξενούμενοι για να ισοφαρίσουν και να πάρουν κάτι θετικό από την αναμέτρηση.

Αμφότερες οι ομάδες είχαν τις καλές στιγμές τους, τα Δειλινά ωστόσο  άντεξαν στην πίεση της Αγίας Βαρβάρας και στο τέλος κατάφεραν να πανηγυρίσουν τη νίκη, συνεχίζοντας με τον καλύτερο τρόπο, στον δεύτερο όμιλο του πρωταθλήματος της Α2 ΕΠΣΗ.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Δειλινά: : Κοκκινάκης, Αδαμάκης, Τζαγκαράκης, Ψαράκης(59’ Μιχελάκης), Μουτσομετάι, Μπλεντάρ, Νικητόπουλος, Ορφανός(55’ Αγγελιδάκης), Πασσάς, Χουρίδης(53’ Κεφαλούκος), Τσατσάκης, Σταματάκης(70’ Μπρίνταλος

Αγία Βαρβάρα: Μυλωνάκης, Σκουλάς, Σιατλαούρας, Μπαλωμένος, Φωτάκης, Σφακιανάκης, Χασουράκης(65’ Καμπάνης), Τζάρτζαλος(85’ Νινηράκης Γ.,), Βαλαμούτσινος, Γαρεφαλάκης, Αποδουλιανάκης(75’ Νινηράκης Μ.,)