Μεγάλο παιχνίδι στο Ατσαλένιο, «δοκιμασίες» εντός για τις Ηρακλειώτικες ομάδες

Το παραδοσιακά μεγάλο ντέρμπι ανάμεσα στον ΠΟΑ και τον Ηρόδοτο, συγκεντρώνει τα βλέμματα της 3ης αγωνιστικής του 10ου ομίλου της Γ Εθνικής, ενώ εντός έδρας «δοκιμασίες» έχουν Αλμυρός, Γιούχτας, Πόρος και Δαμάστα.

Στο Ατσαλένιο, ο ΠΟΑ μετά την ήττα του τη περασμένη αγωνιστική από τη Δαμάστα με 1-3 στο Ατσαλένιο, θα παίξει και πάλι εντός έδρας, αυτή τη φορά με αντίπαλο τον ιδιαίτερα… φορμαρισμένο Ηρόδοτο που μετράει δύο νίκες σε ισάριθμες αναμετρήσεις, με το παιχνίδι να τραβάει τη προσοχή όλων.

Στο Γάζι, ο Αλμυρός θα φιλοξενήσει τη Παλαιόχωρα, έχοντας ψυχολογία στα ύψη μετά την επιβλητική νίκη επί του Πλατανιά με 0-6, ενώ την ίδια ώρα, η ομάδα των Χανίων έχανε 0-2 από τον Γιούχτα που επίσης θα παίξει στην έδρα του στις Αρχάνες, υποδεχόμενος τον εντυπωσιακό φέτος ΑΟΑΝ, έχοντας εξαιρετικά δύσκολο έργο. Οι Αρχανιώτες, θα προσπαθήσουν να βάλουν… στόπ στο αήττητο της ομάδας του Αγίου Νικολάου, που έστω και… δύσκολα καταφέρνει και παίρνει τους τρεις βαθμούς.

Στη Νέα Αλικαρνασσό, ο Πόρος θα φιλοξενήσει τον Άρη Σούδας που έχει δύο ήττες σε ισάριθμες αναμετρήσεις, ενώ η Δαμάστα θα υποδεχθεί στην έδρα της την Αναγέννηση Ιεράπετρας, με την Λασιθιώτικη ομάδα να είναι εντυπωσιακή μέχρι τώρα στο φετινό πρωτάθλημα.

Το πρόγραμμα της ημέρας:

25/10/20
ft
25/10/2015:00
ΠΟΑΠΟΑ2
26Καιμακαμουδης70Καιμακαμούδης
2 - 1
ft
ΗΡΟΔΟΤΟΣΗΡΟΔΟΤΟΣ1
89Κανδυλάκης
ft
25/10/2015:00
ΡΕΘΥΜΝΙΑΚΟΣΡΕΘΥΜΝΙΑΚΟΣ4
4 - 0
ft
ΑΡΗΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥΑΡΗΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ0
ft
25/10/2015:00
ΔΑΜΑΣΤΑΔΑΜΑΣΤΑ4
2Παπαδομιχελάκης84Ολιβέιρα89Ολιβέιρα92Ολιβέιρα
4 - 0
ft
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΙΕΡ.ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΙΕΡ.0
ft
25/10/2015:00
ΠΟΡΟΣΠΟΡΟΣ1
47Καστελλιανάκης
1 - 1
ft
ΑΡΗΣ ΣΟΥΔΑΣΑΡΗΣ ΣΟΥΔΑΣ1
59Παπαθανασίου
ft
25/10/2015:00
ΑΕ ΝΕΑΠΟΛΗΑΕ ΝΕΑΠΟΛΗ1
35Ρέντζος
1 - 0
ft
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣΠΛΑΤΑΝΙΑΣ0
ft
25/10/2015:00
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ4
6Κόλα10Κόλα40Μάστορας63Αρζίδης
4 - 0
ft
ΑΣΤΕΡΑΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥΑΣΤΕΡΑΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ0
ft
25/10/2015:00
ΑΛΜΥΡΟΣΑΛΜΥΡΟΣ6
16Αζίζι25Τοπουζης47Τοπούζης52Πιερτζιάκομι60Κέλι70Μίσκου
6 - 0
ft
ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑ0
ft
25/10/2015:00
ΓΙΟΥΧΤΑΣΓΙΟΥΧΤΑΣ2
15Κατσικοκέρης64ΠλουσηςΔ
2 - 2
ft
ΑΟΑΝΑΟΑΝ2
63Τζιλαι84Παπαδόπουλος

Η βαθμολογία:

#StandingsΑΓΝΙΗΥΠΕΡΚΑΤΑΔΙΑΦΒΑΘ
1ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ4400112912
2ΠΟΑΠΟΑ43018539
3ΑΛΜΥΡΟΣΑΛΜΥΡΟΣ421114777
4ΔΑΜΑΣΤΑΔΑΜΑΣΤΑ42118447
5ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΙΕΡ.ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΙΕΡ.421111837
6ΗΡΟΔΟΤΟΣΗΡΟΔΟΤΟΣ42115327
7ΑΟΑΝΑΟΑΝ42119817
8ΠΟΡΟΣΠΟΡΟΣ42114317
9ΡΕΘΥΜΝΙΑΚΟΣΡΕΘΥΜΝΙΑΚΟΣ42027436
10ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑ420269-36
11ΓΙΟΥΧΤΑΣΓΙΟΥΧΤΑΣ41215415
12ΑΡΗΣ ΣΟΥΔΑΣΑΡΗΣ ΣΟΥΔΑΣ411245-14
13ΑΣΤΕΡΑΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥΑΣΤΕΡΑΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ410349-53
14ΑΕ ΝΕΑΠΟΛΗΑΕ ΝΕΑΠΟΛΗ4103410-63
15ΠΛΑΤΑΝΙΑΣΠΛΑΤΑΝΙΑΣ4013110-91
16ΑΡΗΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥΑΡΗΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ4004111-100

Η επόμενη αγωνιστική:

01/11/20
ft
01/11/2015:00
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΙΕΡ.ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΙΕΡ.1
31Λαθούρης
1 - 1
ft
ΗΡΟΔΟΤΟΣΗΡΟΔΟΤΟΣ1
27Μυλωνάς
ft
01/11/2015:00
ΑΡΗΣ ΣΟΥΔΑΣΑΡΗΣ ΣΟΥΔΑΣ2
2 - 1
ft
ΡΕΘΥΜΝΙΑΚΟΣΡΕΘΥΜΝΙΑΚΟΣ1
ft
01/11/2015:00
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣΠΛΑΤΑΝΙΑΣ1
4Μαρτίνες
1 - 1
ft
ΔΑΜΑΣΤΑΔΑΜΑΣΤΑ1
34Ολιβέιρα
ft
01/11/2015:00
ΑΣΤΕΡΑΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥΑΣΤΕΡΑΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ1
41Μπουρνέλης
1 - 2
ft
ΠΟΡΟΣΠΟΡΟΣ2
73Καστελλιανάκης92Φραγκουλάκης
ft
01/11/2015:00
ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑ4
4 - 1
ft
ΑΕ ΝΕΑΠΟΛΗΑΕ ΝΕΑΠΟΛΗ1
ft
01/11/2015:00
ΑΟΑΝΑΟΑΝ2
2 - 3
ft
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ3
13Μαζιώτης34Βαρουξάκης44Κόλα
ft
01/11/2015:00
ΑΛΜΥΡΟΣΑΛΜΥΡΟΣ1
73Τοπούζης
1 - 1
ft
ΓΙΟΥΧΤΑΣΓΙΟΥΧΤΑΣ1
67Σφυρογιαννάκης