Λύγισε από την…άσπρη βούλα ο Ολυμπιακός!

Ο Ολυμπιακός προηγήθηκε με τον Καμαρά, αλλά η Μαρσέιγ γύρισε το ματς με δύο πέναλτι του Παγέ, νίκησε με 2-1 και πλέον η πρόκριση στο Europa League θα κριθεί στην τελευταία αγωνιστική.

Οι «ερυθρόλευκοι» μπήκαν καλά στο παιχνίδι και κατάφεραν να πάρουν προβάδισμα στο σκορ στο 32ο λεπτό με εκπληκτικό γκολ του Καμαρά, με το 0-1 να είναι και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος οι Γάλλοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν νωρίς χάρη στην εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Παγιέτ, ενώ στο 74΄ και πάλι με πέναλτι του Γάλλου έκαναν την ολική ανατροπή. Στις καθυστερήσεις ο Καμαρά έχασε μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσει χωρίς να το καταφέρει και έτσι η πρόκριση στο Europa League θα κριθεί στην τελευταία αγωνιστική.