Ένα 10λέπτο ήταν αρκετό για τον ΠΟΑ

Με ένα εξαιρετικό δεκάλεπτο, ο ΠΟΑ κατάφερε να ξεπεράσει το «εμπόδιο» του Άρη Ρεθύμνου, κερδίζοντας εκτός έδρας 1-3 για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ Εθνικής.

Ο ΠΟΑ μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι και αρχικά με τον Καϊμακαμούδη έκανε το 0-1 στο 10′ ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Κερμενίδης μετά από ωραία συνεργασία με τον Ρουμπάκη σε εκτέλεση φάουλ από το ύψος της περιοχής, διπλασίασε τα τέρματα των φιλοξενούμενων. Το 0-3 διαμόρφωσε στο 15′ ο Νάτος. Οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 1-3 στο 33’ με τον Ζότο.

Στην επανάληψη, ο ΠΟΑ διαχειρίστηκε άψογα το παιχνίδι και κατάφερε να πανηγυρίσει μία πολύ σημαντική εκτός έδρας νίκη. Αξίζει να σημειωθεί πως οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα παίκτες από το 54’ λόγω αποβολής του Ζότου.

Άρης Ρεθύμνου: Κελαϊδής, Αντουράκης, Νικηφόρος, Μεταξάκης, Μαργκίνι, Μανωλακάκης, Λαζίδης, Περήφανος(73′ Σωπασής), Σκουλούδης, Ματαραγκάσι(69′ Σεφουλάι), Ζότο

ΠΟΑ: Γιαγκιόζης, Νάτος, Σαμουηλίδης, Αναστασιάδης, Ρουμπάκης, Τσιρούδης, Σένκα(26’ λ.τ. Παναγιωτάκης), Καϊμακαμούδης, Κερμενίδης, Γκελοσάνι, Πατηνιώτης