Αδίκησε τον εαυτό του!

Ο Εργοτέλης ήταν καλύτερος στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα χωρίς να απειλείται, ωστόσο μία αδράνεια στο 80ο λεπτό του αγώνα, τον έφερε πίσω στο σκορ από την προβολή του Πολέτο και ως αποτέλεσμα γνώρισε μία άδικη ήττα από τον Λεβαδειακό για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League 2.

Αυτή ήταν η δεύτερη εντός έδρας ήττα για τον Εργοτέλη, ενώ από την άλλη ο Λεβαδειακός έφτασε τους 7 βαθμούς στο πρωτάθλημα μετά το πέρας των τριών πρώτων αγωνιστικών.

Το παιχνίδι ξεκίνησε πολύ καλά για τον Εργοτέλη καθώς μόλις στο 6ο λεπτό έφτασε πολύ κοντά στο γκολ όταν ο Κόατενγκ πήρε την μπάλα μέσα στην περιοχή έκανε ένα δυνατό σουτ στη γωνία, ωστόσο ο Γκέκας με καλά αντανακλαστικά απέκρουσε τη μπάλα και κράτησε το μηδέν.

Στο 11΄ ήρθε η δεύτερη καλή στιγμή για τους γηπεδούχους και πάλι με τον Κόατενγκ, ωστόσο το πλασέ του έξω από την περιοχή πέρασε πάνω από τα δοκάρια.

Τα επόμενα λεπτά κύλισαν χωρίς κάποια κλασική ευκαιρία με τον Εργοτέλη ωστόσο να έχει την κατοχή και να μην απειλείται. Στο 40΄ οι «κιτρινόμαυροι» απείλησαν και πάλι όταν ο Κωστανάσιος έκανε μία καλή παράλληλη σέντρα ωστόσο ο Κόατενγκ δεν πρόλαβε να έρθει σε επαφή με τη μπάλα με αποτέλεσμα να μην καταφέρει να σκοράρει.

Η μοναδική αλλά παράλληλα μεγάλη ευκαιρία του Λεβαδειακού στο πρώτο ημίχρονο ήρθε στο 43ο λεπτό όταν ο Περδόμο έκανε μία σέντρα μέσα στην περιοχή και ο Μαρίνος έπιασε ένα εξαιρετικό βολέ με τον Κατσιμήτρο να κάνει εξαιρετική απόκρουση και να αποσοβεί ένα σίγουρο γκολ.

Ως αποτέλεσμα το μηδέν παρέμεινε μέχρι τη λήξη του πρώτου μέρους, με τις ομάδες να οδηγούνται ισόπαλες στα αποδυτήρια.

Στο δεύτερο μέρος το παιχνίδι έγινε πιο δυνατό με τον Λεβαδειακό να προσπαθεί να κρατήσει την κατοχή στα πρώτα λεπτά χωρίς ωστόσο να απειλεί και τον Εργοτέλη να μην μπορεί από την πλευρά του να εκμεταλλευτεί όσες απόπειρες έκανε για αντεπίθεση.

Ο χρόνος κυλούσε χωρίς κάποια καλή στιγμή για τις δύο ομάδες και η πρώτη καλή στιγμή στο δεύτερο μέρος ήρθε στο 71ο λεπτό όταν ο Μύγας ο οποίος είχε προωθηθεί πήρε μία κεφαλιά μέσα από την περιοχή ωστόσο η προσπάθειά του πέρασε πάνω από τα δοκάρια του Κατσιμήτρου.

Στο 80΄ ήρθε η ψυχρολουσία για τον Εργοτέλη, όταν μετά από ένα τραγικό λάθος της άμυνας, οι γηπεδούχοι έκλεψαν τη μπάλα και ο Πολέτο ο οποίος βρέθηκε μόνος στο δεύτερο δοκάρι με ψύχραιμο τελείωμα έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Κατσιμήτρου για το 0-1.

Μετά την επίτευξη του γκολ ο Λεβαδειακός οπισθοχώρησε και προσπάθησε να κρατήσει το υπέρ του σκορ. Ο Εργοτέλης δημιούργησε μία καλή στιγμή στο 83ο λεπτό όταν ο Ποζατζίδης έκανε μία σέντρα από τα αριστερά ωστόσο ο Αμπντουλάχι με προβολή δεν κατάφερε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.

Στο 92΄ ο Εργοτέλης έχασε μοναδική διπλή ευκαιρία για να ισοφαρίσει όταν μετά από μία σέντρα του Μπότε ο Μανουσάκης έπιασε ένα εξαιρετικό σουτ στην κίνηση ωστόσο ο Γκέκας με απίστευτη επέμβαση απέκρουσε, ενώ στη συνέχεια της φάσης η προσπάθεια του Αλεξάκη κόπηκε από τους αμυντικούς και κατάληξε κόρνερ.

Αυτή ήταν και η τελευταία καλή στιγμή του αγώνα με τον Εργοτέλη να γνωρίζει τη δεύτερη εντός έδρας ήττα του, σε ένα παιχνίδι που σίγουρα άξιζε παραπάνω. Από την άλλη πλευρά ο Λεβαδειακός ο οποίος δημιούργησε στην ουσία μόλις δύο κλασικές ευκαιρίες στο παιχνίδι κατάφερε να…αποδράσει και να πανηγυρίσει τη νίκη η οποία τον φέρνει στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Ο Εργοτέλης δίνει το δεύτερο εντός έδρας παιχνίδι του τη φετινή χρονιά κόντρα στον Λεβαδειακό για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League 2.Παρακολουθήστε παρακάτω ζωντανά και λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της σπουδαίας αναμέτρησης για τους κιτρινόμαυρους.

*Η σελίδα ανανεώνεται αυτόματα κάθε 2 λεπτά

Λήξη του αγώνα. Ο Λεβαδειακός καταφέρνει να πάρει τη νίκη με 0-1.

92΄ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ευκαιρία για τον Εργοτέλη. Ο Μπότε έκανε μία σέντρα μέσα στην περιοχή και ο Μανουσάκης έπιασε ένα εξαιρετικό σουτ στην κίνηση ωστόσο ο Γκέκας με απίστευτη επέμβαση κράτησε το 0-1 για τον Λεβαδειακό.

90΄ 4′ θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

89΄ Σέντρα του Τσέλιου μέσα στην περιοχή η μπάλα περνάει από όλους.

87΄ Αλλαγή για τον Λεβαδεικό στη θέση του σκόρερ Πολέτου θα περάσει ο Θεοχάρης.

82΄ Καλή στιγμή για τον Εργοτέλη μετά από σέντρα του Μποζατζίδη από τα αριστερά ο Αμπντουλάχι έκανε την προβολή ωστόσο η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια.

80′ Γκολ για τον Λεβαδειακό! Μετά από ένα τραγικό λάθος στην άμυνα του Εργοτέλη ο Μεχία έκανε μία σέντρα στο δεύτερο δοκάρι και ο Πολέτο με ψύχραιμο τελείωμα έκανε το 0-1 για τους φιλοξενούμενους.

77΄ Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό, ο Πολέτος μπήκε μέσα στην περιοχή και βρέθηκε απέναντι από τον Κατσιμήτρο ο οποίος ωστόσο με εξαιρετικά αντανακλαστικά απέκρουσε και έστειλε τη μπάλα κόρνερ.

75΄ Αλλαγές για τον Εργοτέλη, στη θέση του Μπουτσάκη περνάει ο Αλεξάξης και στη θέση του Σερβιλάκη ο Ποζατζίδης.

71΄ Ο Μύγας πήρε μία κεφαλιά μετά από μία εκτέλεση φάουλ ωστόσο η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια.

68΄ Αλλαγή για το Λεβαδειακό στη θέση του Νόμο περνάει ο Τζιώρας.

66΄ Έχει γίνει πιο δυνατό το παιχνίδι στο δεύτερο μέρος. Ο Εργοτέλης συνεχίζει να κρατάει εύκολα το μηδέν στην άμυνα, αλλά να μην καταφέρνει να απειλήσει επιθετικά.

65΄ Κίτρινη κάρτα για τον Καραχάλιο ο οποίος έκανε ένα δυνατό τάκλιν στον Μανουσάκη.

61΄ Κίτρινη κάρτα για τον Μύγα ο οποίος χρησιμοποίησε το χέρι του για να κόψει μία αντεπίθεση.

60΄ Αλλαγή και για τον Εργοτέλη στη θέση του Πέιου μπαίνει ο Αμπντουλάχι.

60΄ Αλλαγή για τον Λεβαδειακό ο Νίκας περνάει στη θέση του Κονέ.

58′ Ο Εργοτέλης κρατάει την κατοχή της μπάλας, ωστόσο οι δύο ομάδες δεν απειλούν τις αντίπαλες εστίες.

56′ Διπλή αλλαγή για τον ΕρΓοτέλη Κόνραντ και Μπότε μπαίνουν στη θέση των Κόατενγκ και Κωστανάσιο.

48΄ Προσπαθεί να κρατήσει μπάλα ο Λεβαδειακός, χωρίς ωστόσο να απειλεί.

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

Αλλαγή για τον Λεβαδειακό στη θέση του Μαρίνου ο Συμελίδης.

Λήξη του πρώτου μέρους, με τις δύο ομάδες να παραμένουν στο 0-0 μετά τη λήξη των πρώτων 45΄ λεπτών.

43΄ Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδεικό! Ο Περδόμο έκανε μία σέντρα από τα αριστερά ο Μαρίνος έπιασε ένα δυνατό βολέ ωστόσο ο Κατσιμήτρος με εξαιρετική επέμβαση κράτησε το μηδέν.

40΄ Καλή στιγμή για τον Εργοτέλη, με τον Κατσούρι να δίνει στον Κωστανάσιο στα δεξιά και εκείνος να κάνει μία σέντρα μέσα στην περιοχή, ωστόσο ο Κόατενγκ δεν πρόλαβε να φτάσει σε επαφή με την μπάλα και η φάση πέρασε ανεκμετάλλευτη.

34΄ Κόρνερ για τον Εργοτέλη με τον Σερβιλάκη πέρασε ανεκμετάλλευτο.

31′ Χωρίς πολλές κλασικές ευκαιρίες το παιχνίδι.

25΄ Κίτρινη κάρτα στον Πέιο για σκληρό φάουλ στον Μεχία στο χώρο του κέντρου, για να κόψει μία αντεπίθεση.

23΄ Καλύτερος ο Εργοτέλης στα μισά του πρώτου μέρους, δεν έχει απειληθεί καθόλου από τους φιλοξενούμενους και προσπαθεί να διασπάσει την πολυπρόσωπη άμυνα του Λεαβαδειακού.

17΄ Μακρινό σουτ του Μπάτζιου μπλοκάρει εύκολα ο τερματοφύλακας του Λεβαδειακού.

15΄ Πατάει καλύτερα ο Εργοτέλης, καθώς δεν έχει απειληθεί καθόλου και έχει δημιουργήσει ήδη δύο καλές στιγμές προς την αντίπαλη εστία.

11΄ Απείλησε και πάλι ο Εργοτέλης με τον Κόατενγκ, ωστόσο το σουτ του έξω από την περιοχή πέρασε πάνω από τα δοκάρια του Γκέκα.

10′ Φάουλ σε καλό σημείο για τον Εργοτέλη ο Κωστανάσιος έκλεψε τη μπάλα από τον Λιάγκα ο οποίος στη συνέχεια τον ανέτρεψε και αντίκρισε την κίτρινη κάρτα από το διαιτητή της αναμέτρησης.

6΄ Μεγάλη ευκαιρία για τον Εργοτέλη. Ο Κοάτενγκ πήρε την μπάλα μέσα στην περιοχή έκανε ένα δυνατό σουτ στη γωνία, ωστόσο ο Γκέκας με καλά αντανακλαστικά απέκρουσε τη μπάλα.

5΄ Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά στο παιχνίδι.

Έναρξη στην αναμέτρηση!

Βγήκαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων ολοκλήρωσαν το ζέσταμά τους και οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια. Σε περίπου 15΄ σέντρα στο παιχνίδι.

Διαιτητική τριάδα της αναμέτρησης θα είναι οι Γκάμαρης, Σταυρόγλου και Τσολακίδης.

Λεβαδειακός: Γκέκας, Μύγας, Λιάγκας, Βήχος, Καραχάλιος, Μεχία, Κονέ(60΄ Νίκας), Πολέτο, Μαρίνος(45΄ Συμελίδης), Περδόμο, Νόμο(68΄ Τζιώρας).

Εργοτέλης: Κατσιμήτρος, Σερβιλάκης, Μαζουξής, Μπάτζιος, Πέιος(60΄ Αμπντουλάχι), Τσέλιος, Μπουτσάκης, Κατσούρι, Κωστανάσιος(56′ Μπότε), Κόατενγκ(56′ Κονράντ),Μανουσάκης.

Δείτε παρακάτω εικόνες από των ζέσταμα των δύο ομάδων

Από την άλλη πλευρά ο Λεβαδειακός, ξεκίνησε με το δεξί το φετινό πρωτάθλημα επικρατώντας εκτός έδρας της ΑΕ Καραϊσκάκη με 0-2, ενώ την Τετάρτη αναδείχθηκε ισόπαλος με 1-1 με τα Χανιά.

Οι κιτρινόμαυροι γνώρισαν μία άδικη ήττα στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος κόντρα στον Ιωνικό, ενώ μεσοβδόμαδα η αναμέτρηση με την Δόξα Δράμας αναβλήθηκε.

Καλησπέρα σε όλους. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την κρίσιμη αναμέτρηση του Εργοτέλη με τον Λεβαδειακό για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League 2.