Γ Εθνική: Ξεχωρίζουν οι αναμετρήσεις σε Αρχάνες και Άγιο Νικόλαο

Συνεχίζεται με αμείωτο ενδιαφέρον η «μάχη» του 10ου ομίλου της Γ Εθνικής, με την 11η αγωνιστική να έχει πολύ κρίσιμες αναμετρήσεις, τόσο για τις πρώτες θέσεις όσο και για τις θέσεις που οδηγούν στον υποβιβασμό. Ξεχωρίζει το ηρακλειώτικο ντέρμπι στις Αρχάνες, σπουδαία «μονομαχία» στον Άγιο Νικόλαο, σημαντικές αναμετρήσεις για την παραμονή, στα Χανιά.

Ο Γιούχτας θα υποδεχτεί τον ΠΟΑ στο ηρακλειώτικο ντέρμπι της 11ης αγωνιστικής, με τις δύο ομάδες να θέλουν τη νίκη για διαφορετικούς λόγους, με τον ΠΟΑ να θέλει να βρίσκεται στη 2η θέση σε ισοβαθμία με τον πρωτοπόρο Ηρόδοτο, ενώ ο Γιούχτας θέλει να ανέβει κι άλλο βαθμολογικά και να απομακρυνθεί ακόμη περισσότερο από την επικίνδυνη ζώνη.

Μεγάλη «μάχη» αναμένεται να γίνει και στον Άγιο Νικόλαο, με τον ΑΟΑΝ να υποδέχεται τον Αλμυρό, με τα δύο σωματεία να βρίσκονται σε πολύ καλή φόρμα και να θέλουν τους τρεις βαθμούς για να πλησιάσουν την κορυφή.

Η Δαμάστα θα δώσει ένα κρίσιμο παιχνίδι στη Σούδα κόντρα στον Άρη, με τις δύο ομάδες να είναι ισόβαθμες και να θέλουν το «τρίποντο» για να πάρουν βαθιά βαθμολογική «ανάσα». Για τη δεύτερη διαδοχική νίκη θα μεταβεί στα Χανιά ο Πόρος, ο οποίος θα αντιμετωπίζει τον Πλατανιά όπου βρίσκεται μία… ανάσα από τον υποβιβασμό του.

Στις άλλες αναμετρήσεις ο Αστέρας Ρεθύμνου θα υποδεχτεί τη Νεάπολη σε ακόμη ένα μεγάλο ματς για την παραμονή και η Αναγέννηση Ιεράπετρας, θα φιλοξενήσει τον Ρεθυμνιακό.

Ηρόδοτος και ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ θα πάρουν τρεις… ξεκούραστους βαθμούς, καθώς θα αντιμετωπίσουν τον Άρη Ρεθύμνου και την Παλαιόχωρα αντίστοιχα, οι οποίες έχουν αποχωρήσει από το πρωτάθλημα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 11ης αγωνιστικής:

data-id="4296" data-cid="1027" data-gmtime="1621173600" data-gmdate="2021-05-16 14:00" data-cc="gr">
16/05/21
ft
16/05/2117:00
ΑΟΑΝΑΟΑΝ1
1ΧρυσοφάκηςΧ
1 - 0
ft
ΑΛΜΥΡΟΣΑΛΜΥΡΟΣ0
ft
16/05/2117:00
ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑ0
0 - 3
ft
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ3
ft
16/05/2117:00
ΑΣΤΕΡΑΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥΑΣΤΕΡΑΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ1
25Ρότζερ
1 - 2
ft
ΑΕ ΝΕΑΠΟΛΗΑΕ ΝΕΑΠΟΛΗ2
82Συσκάκης92Νοκάι
ft
16/05/2117:00
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣΠΛΑΤΑΝΙΑΣ0
0 - 1
ft
ΠΟΡΟΣΠΟΡΟΣ1
55Καστελλιανάκης
ft
16/05/2117:00
ΑΡΗΣ ΣΟΥΔΑΣΑΡΗΣ ΣΟΥΔΑΣ2
51Δρακάκης75Δρακάκης
2 - 0
ft
ΔΑΜΑΣΤΑΔΑΜΑΣΤΑ0
32Σαβουϊδάκης
ft
16/05/2117:00
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΙΕΡ.ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΙΕΡ.2
1Καλλιμάνης61Λαθούρης
2 - 1
ft
ΡΕΘΥΜΝΙΑΚΟΣΡΕΘΥΜΝΙΑΚΟΣ1
38Βαρουξάκης
ft
16/05/2117:00
ΑΡΗΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥΑΡΗΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ0
0 - 3
ft
ΗΡΟΔΟΤΟΣΗΡΟΔΟΤΟΣ3
ft
16/05/2117:00
ΓΙΟΥΧΤΑΣΓΙΟΥΧΤΑΣ0
27Κόλλιας
0 - 0
ft
ΠΟΑΠΟΑ0

Η βαθμολογία:

#StandingsΑΓΝΙΗΥΠΕΡΚΑΤΑΔΙΑΦΒΑΘ
1ΗΡΟΔΟΤΟΣΗΡΟΔΟΤΟΣ1511313092136
2ΑΟΑΝΑΟΑΝ15111331121934
3ΠΟΑΠΟΑ1594225151031
4ΑΛΜΥΡΟΣΑΛΜΥΡΟΣ1584335142128
5ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ1584330141628
6ΓΙΟΥΧΤΑΣΓΙΟΥΧΤΑΣ1576222121027
7ΑΡΗΣ ΣΟΥΔΑΣΑΡΗΣ ΣΟΥΔΑΣ157352317624
8ΠΟΡΟΣΠΟΡΟΣ157261719-223
9ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΙΕΡ.ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΙΕΡ.157173329422
10ΑΕ ΝΕΑΠΟΛΗΑΕ ΝΕΑΠΟΛΗ157171618-222
11ΡΕΘΥΜΝΙΑΚΟΣΡΕΘΥΜΝΙΑΚΟΣ157082120121
12ΔΑΜΑΣΤΑΔΑΜΑΣΤΑ155372020018
13ΑΣΤΕΡΑΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥΑΣΤΕΡΑΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ1550101929-1015
14ΠΛΑΤΑΝΙΑΣΠΛΑΤΑΝΙΑΣ151212829-215
15ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑ (-6)ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑ142012639-330
16ΑΡΗΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥΑΡΗΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ140014141-400