Καλησπέρα σας σε πέντε λεπτά θα ξεκινήσει ο αγώνας του ΟΦΗ με τον Παναιτωλικό
1'
Σέντρα στο παιχνίδι!
Κίτρινη κάρτα 3'
Ο Χριστόπουλος σταματάει την επίθεση του Λομονάκου και δέχτηκε την κίτρινη κάρτα
4'
Απευθείας εκτέλεση φάουλ Λιάβα, μπλοκάρει ο Χριστογεώργος.
13'
Ο Σεμπαστιάν Λομόνακο του Παναιτωλικού έκανε ένα σουτ εκτός εστίας.
14'
Ο Σενγκέλια έκανε γύρισμα και κέρδισε κόρνερ για τον ΟΦΗ.
Γκολ 1:0 18'
Γκολ για τον ΟΦΗ! Ο Μπαΐνοβιτς σημείωσε ένα εκπληκτικό γκολ, επιχειρώντας ένα μακρινό σουτ που κατέληξε στο δεξί παραθυράκι του Τσάβες, δίνοντας το προβάδισμα στον ΟΦΗ.
21'
Ο ΟΦΗ κερδίζει έδαφος προσπαθώντας να αξιοποιήσει το γκολ του Μπαΐνοβιτς, με τον Γκονθάλεθ να εκτελεί απευθείας φάουλ, το οποίο μπλόκαρε εύκολα ο τερματοφύλακας του Παναιτωλικού.
34'
Ο Ντίας επιχείρησε ένα δυνατό αριστερό σουτ, αλλά η μπάλα κατέληξε άουτ.
37'
Ο Γιάννης Μπουζούκης του Παναιτωλικού έκανε ένα σουτ εκτός εστίας.
44'
Ο Ταξιάρχης Φούντας επιχείρησε ένα σουτ, αλλά η μπάλα έφυγε εκτός εστίας.
45'
Ημίχρονο 1-0
46'
Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου
46' Αλλαγή
Μέσα:Α. ΡΟΑ
Έξω:Γ. Μπουζούκης
51'
ο Ντίας έκανε μια εξαιρετική προσπάθεια, κέρδισε μέτρα έξω από την περιοχή και σούταρε, αλλά η μπάλα πέρασε ελάχιστα έξω.
53'
Μετά από σέντρα του Μαυρία από τα δεξιά, ο Ντίας πήρε κεφαλιά μέσα από την περιοχή, αλλά ο Χριστογέωργος μπλόκαρε σταθερά.
57' Κίτρινη κάρτα
Γ. Λιάβας
58'
Φάση διαρκείας για τον ΟΦΗ, με τον Τσάβες να κρατά το 1-0 αποκρούοντας το πλασέ του Σενγκέλια λίγο έξω από την περιοχή. Στη συνέχεια, ο Γκονθάλεθ σούταρε από διαγώνια θέση μέσα από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε και οι Κρητικοί κέρδισαν κόρνερ.
65' 1:1 Γκολ
Ν. Στάγιτς
Ασσίστ: Γ. Λιάβας
Γκολ για τον Παναιτωλικό! Μετά απο εκτέλεση φάουλ του Λιάβα, ο Στάγιτς έκανε το 1-1 με κεφαλιά.
Έξω:Ταξιάρχης Φούντας
69' Αλλαγή
Μέσα:Λ. ΜΙΓΚΕΛ
Έξω:Φ. Πέρες
69' Αλλαγή
Μέσα:α. Μαϊντέβατς
Έξω:Σ. Λομονάκο
69' Αλλαγή
Μέσα:Χ. Μπελεβώνης
Έξω:Π. Τορεχόν
Γ. Αποστολάκης
Αλλαγή 70'
Μέσα:Γ. Αποστολάκης
Έξω:Τ. Κουτεντάκης
72' Κίτρινη κάρτα
Α. ΡΟΑ
78' Αλλαγή
Μέσα:Β. Νικολάου
Έξω:Σ. Ντίας
82' 1:2 Αυτογκόλ
Γκολ για τον Παναιτωλικό! Ο Χριστόπουλος με αυτογκόλ δίνει το προβάδισμα στους Αγρινιώτες, μετά απο σέντρα-σουτ του Μπελεβώνη.
Έξω:Φιλιπ Μπαΐνοβιτς
90'
Εκτέλεση φάουλ του Τιάγκο Νους απο διαγώνια θέση, η μπάλα πέρασε απ' όλους και κατέληξε άουτ.