18'
ΕΞΕΛΙΞΗ ΑΓΩΝΑ
ΟΦΗ
-10'
Καλησπέρα σας, σε περίπου δέκα λεπτά ξεκινάει ο αγώνας ανάμεσα στον ΟΦΗ και τον Παναιτωλικό για την 4η φάση του Κυπέλλου Ελλάδος.
-10'
Ο Τραϊανός Δέλλας, παράταξε τον ΟΦΗ με αρκετές αλλαγές στα πρόσωπα, με τον Χριστογεώργο να παραμένει όμως κάτω από τα δοκάρια, στο δεξί άκρο της άμυνας τον Μαρινάκη, στο αριστερό τον Αμπάντα και στο κέντρο της άμυνας τους Μπρεσάν-Χριστόπουλο. Στον χώρο της μεσαίας γραμμής αγωνίστηκαν Καραχάλιος-Κουτεντάκης, ενώ ως «10» αγωνίστηκε ο Μπάκιτς. Στο δεξί άκρο της επίθεσης ο Αποστολάκης και στο αριστερό ο Ριέρα, ενώ στη κορυφή της επίθεσης ο Σαλσέδο.
-8'
Απο την άλλη, ο Γιάννης Πετράκης, έχει παρατάξει τον Παναιτωλικό με τους: Στεργιάκης, Σιέλης, Μλάντεν, Στάγιτς, Μαυρίας, Νικολάου, Κοντούρης, Μιγκέλ, Ρόα, Λαχούντ και Μαϊντέβατς
1'
Σέντρα στο παιχνίδι
2'
Μαρκάρισμα πάνω στον Αποστολάκη εντός περιοχής, ο Τσιάρας δείχνει να συνεχιστεί το παιχνίδι. Δεν φάνηκε να υπάρχει κάποια παράβαση
7'
Πρώτη τελική στο παιχνίδι με τον Κοντούρη να σουτάρει εκτός περιοχής, ελέγχει ο Χριστογεώργος.
16'
Ο ΟΦΗ εκτέλεσε γρήγορα μία στατική φάση θέλοντας να πιάσει στον... ύπνο τον Παναιτωλικό με τον Ριέρα να πλασάρει εκτός περιοχής, όμως ο Στεργιάκης μπλόκαρε.
18' 0:1 Γκολ
Ασσίστ: Α. ΡΟΑ
Γκολ για τον Παναιτωλικό! Μετά απο εξαιρετική πάσα του Ρόα, ο Μαϊντέβατς πέρασε και τον Χριστογεώργο και πλάσαρε σε κενή εστία κάνοντας το 0-1.
Κίτρινη κάρτα 28'
Ε. ΣΑΛΣΕΔΟ
Κίτρινη στον Σαλσέδο για μαρκάρισμα
32'
Εκτέλεση κόρνερ του Αποστολάκη, ο Μπρεσάν πήρε τη κεφαλιά αλλά δεν βρήκε στόχο.
37'
Οι Μπαϊνοβιτς, Γιούνγκ, Σίλβα, Νους και Σενγκέλια έχουν σηκωθεί και κάνουν ζέσταμα.
39'
Σέντρα-σουτ του Αμπάντα, δεν προλαβαίνει ο Σαλσέδο να μπει στη πορεία της μπάλας και να την σπρώξει προς την εστία.
40'
Σουτ Σαλσέδο απο τη γωνία της περιοχής, η μπάλα κατέληξε άουτ.
44' Κίτρινη κάρτα
Σ. Κοντούρης
45'
Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Αρκετά κακός στο πρώτο 45λέπτο ο ΟΦΗ, βρίσκεται πίσω στο σκορ (0-1) και θα πρέπει να αλλάξει αρκετά πράγματα στην επανάληψη για να μπορέσει να διεκδικήσει την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδος.
Έξω:Γ. Αποστολάκης
46'
Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου
47'
Πολύ καλή στιγμή στο παιχνίδι για τον ΟΦΗ με τον Τιάγκο Νους, αλλά το σουτ του πέρασε άουτ.
48'
Καλή σέντρα του Σενγκέλια προς τον Σαλσέδο, η κεφαλιά του πέρασε άουτ.
48' Κίτρινη κάρτα
Χ. Σιέλης
56'
Σουτ του Μιγκέλ Λουίς εκτός περιοχής, δεν ανησυχεί τον Χριστογεώργο.
57'
Ξαφνικό σουτ του Μπάκιτς έξω απο τη περιοχή, πέρασε ελάχιστα πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Στεργιάκη
57' Αλλαγή
Μέσα:Γ. Λιάβας
Έξω:Σ. Κοντούρης
Γκολ 1:1 59'
Τιάγκο Νους
Ασσίστ: Γ. Χριστόπουλος
Γκολ για τον ΟΦΗ! Μετά απο τρομερή ομαδική προσπάθεια, ο ΟΦΗ κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Τιάγκο Νους! Ο Σαλσέδο με ωραία σέντρα βρήκε τον Χριστόπουλο που με κεφαλιά-πάσα έδωσε την ευκαιρία στον Τιάγκο Νους να κάνει το 1-1!
65' Αλλαγή
Μέσα:Φ. Πέρες
Έξω:Μ. ΛΑΧΟΥΝΤ
66'
Πιέζει ασφυκτικά ο ΟΦΗ που ψάχνει και δεύτερο τέρμα!
69'
Ο ΟΦΗ βρίσκει και πάλι δίχτυα, μετά απο εκτέλεση φάουλ του Σενγκέλια και κεφαλιά του Χριστόπουλου, όμως υποδείχθηκε σε θέση οφσαίντ.
Γκολ 2:1 71'
Τιάγκο Νους
Ασσίστ: Μ. Μπάκιτς
Γκολ για τον ΟΦΗ με τον Τιάγκο Νους και πάλι! Μετά απο σέντρα Μπάκιτς, ο Τιάγκο Νους με κεφαλιά έκανε το 2-1 δίνοντας το προβάδισμα στον ΟΦΗ
Αλλαγή 76'
Μέσα:Η. Χατζηθεοδωρίδης
Έξω:Μ. Μπάκιτς
76' Αλλαγή
Μέσα:Γ. Μπουζούκης
Έξω:Λ. ΜΙΓΚΕΛ
Γ. Μπουζούκης
76' Αλλαγή
Μέσα:Σ. Ντίας
Έξω:α. Μαϊντέβατς
Αλλαγή 85'
Μέσα:Άντριου Γιούνγκ
Έξω:Ε. ΣΑΛΣΕΔΟ
89' Κίτρινη κάρτα
Φ. Πέρες
Ν. Μαρινάκης
Κίτρινη κάρτα 90'
90'
Πολύ καλή στιγμή στις καθυστερήσεις για τον Παναιτωλικό με τον Πέρες να σουτάρει απο καλή θέση η μπάλα βρήκε στον Μπαϊνοβιτς και πέρασε ελάχιστα κορνερ.