MATCHCENTER

Κύπελλο Ελλάδας: Μαθαίνει ο Αλμυρός τον αντίπαλο του στην 3η φάση

Πραγματοποιήθηκε το πρωί της Τρίτης (21/9) η κλήρωση για την 3η και 4η φάση του Κυπέλλου Ελλάδας, με τις κρητικές ομάδες να μαθαίνουν τους αντιπάλους τους.

Σήμερα θα συμπληρωθεί το… μεγαλύτερο μέρος του παζλ, καθώς θα πραγματοποιηθούν επτά παιχνίδι, ενώ τρία ζευγάρια θα αναμετρηθούν τις επόμενες ημέρες.

Ο ΑΟΑΝ έχει προκριθεί άνευ αγώνα στην 3η φάση, όπου θα αντιμετωπίσει την Επισκοπή, ενώ ο Αλμυρός αγωνίζεται τη Κυριακή με αντίπαλο τον Απόλλων Ευπαλίου και αν προκριθεί θα αντιμετωπίσει τον νικητή του ΑΕ Ποντίων Κοζάνης – ΠΟ Ελασσόνας.

ADVERTISING

Επτά παιχνίδια διεξάγονται σήμερα, ανάμεσα τους και το ζευγάρι του Αλμυρού, όπου θα συμπληρωθεί το μεγαλύτερο μέρος της επόμενης φάσης. Υπάρχει ακόμη εκκρεμότητα με το ζευγάρι ανάμεσα σε Άρης Βούλας ή Νέα Αρτάκη-Ναυπακτιακός Αστέρας και Αστέρας Τριποτάμου-Ιωνικός Ιωνίας, τα οποία δεν έχουν οριστεί.

Αναλυτικά το σημερινό πρόγραμμα:

Τετάρτη (21/9) (16:00)

ADVERTISING

  • ΑΕΠ Κοζάνης-ΠΟ Ελασσόνας
  • Βύρων Καβάλας-ΠΟ Φήκης
  • Αστέρας Σταυρού-Βατανιακός
  • Αστέρας Πετριτή-Απόλλων Παραλιμνίου
  • ΑΕΡ Αφάντου-Διαγόρας Βραχνεΐκων
  • Ηλιούπολη-Ερμής Μελιγούς
  • ΠΑΟ Βάρδας-Πανελευσινιακός

Τα ζευγάρια της 3ης φάσης:

  • Τυλικράτης Λευκάδας – ΟΦΙ 
  • ΠΑΟΚ Κρηστώνης – Πανθρακικός/ΠΟ Αλεξανδρούπολης
  • Βέροια – Χανιά
  • Ηρακλής – Νίκη Βόλου
  • Μακεδονικός – Αναγέννηση Καρδίτσας
  • Άρης Βούλας/Νέας Αρτάκης – Ναυπακτιακός Αστέρας – Λάρισα
  • Αλμωπός Αριδαίας /Αστήρ Σταυρού – Βατανιακός
  • Παναχαϊκή – Βύρων Καβάλας/Φήκης Τρικάλων
  • Καλαμάτα – Προοδευτική
  • Απόλλων Σμύρνης – Κηφισιά
  • Διαγόρας – Απόλλων Πόντου
  • Αιγάλεω – Πανσερραϊκός
  • ΑΟΑΝ – Επισκοπή
  • Αλμυρός/Απόλλων Ευπαλίου – ΑΕ Ποντίων Κοζάνης/Ελασσόνα
  • Ιωνικός Ιωνίας – ΑΕ Αφάντου/Διαγόρας Βραχνέικων
  • Ηλιούπολη/Ερμής Μελιγούς – Καλλιθέα
  • Απόλλων Λάρισας – Εργοτέλης

ADVERTISING

Άνευ στην 4η φάση πέρασαν οι:

  • Παμβουπρασιακός ΑΟ Βάρδας / Πανελευσινιακός
  • Αστέρας Πετρίτη – Πανελευσινιακός
  • Θεσπρωτός Ηγουμενίτσας
  • Βύρων Καβάλας – ΠΟ Φήκης/Παναχαϊκή
  • Άρης Βούλας/Νέας Αρτάκης – Ναυπακτιακός Αστέρας – Λάρισα
  • Αιγάλεω – Πανσερραϊκός
  • Ιωνικός Ιωνίας – ΑΕ Αφάντου/Διαγόρας Βραχνέικων
  • Καλαμάτα – Προοδευτική
  • Αλμωπός Αριδαίας /Αστήρ Σταυρού – Βατανιακός

 

 

Αφήστε μια απάντηση

Η διεύθυνση email σας δεν θα δημοσιευθεί.

Click to Hide Advanced Floating Content