Τα ζευγάρια των ημιτελικών του κυπέλλου Ελλάδος!

Γνωστά έγιναν τα ζευγάρια των ημιτελικών για το κύπελλο Ελλάδος.

Πιο συγκεκριμένα σήμερα ολοκληρώθηκε η προημιτελική φάση με τον ΠΑΟΚ, τον Παναθηναϊκό και τον Ολυμπιακό να συμπληρώνουν την τετράδα μαζί με την Λαμία.

Στο τελευταίο ματς της ημέρας, η ΑΕΚ κρατούσε την πρόκριση στα ημιτελικά μέχρι το 94ο λεπτό, ωστόσο η ποιότητα του Κούρτιτς άλλαξε τις ισορροπίες και με δύο γκολ στις καθυστερήσεις από τον Κούρτιτς και τον Μίτριτσα ο Δικέφαλος του Βορρά πήρε την πρόκριση με 2-1.

Λίγο νωρίτερα ο Ολυμπιακός δυσκολεύτηκε κόντρα στον Παναιτωλικό, ωστόσο με ήρωα τον Μασούρα που πέτυχε δύο τέρματα κατάφερε να πάρει την πρόκριση επικρατώντας του Παναιτωλικού στην παράταση με 3-1 (2-1 κ.δ.).

Στο ματς που άνοιξε το πρόγραμμα ο Παναθηναϊκός έκανε το καθήκον του και επικράτησε με 1-0 της Αναγέννησης Καρδίστας και με συνολικό σκορ 5-0, σφράγισε το εισιτήριο για τα ημιτελικά.

Δύο εβδομάδες νωρίτερα σε ένα… τρελό ματς  η Λαμία πήρε την πρόκριση στην παράταση κόντρα στον Άρη επικρατώντας με 1-0 και θα συναντήσει στα ημιτελικά τον Παναθηναϊκό.