Τεράστιο «διπλό» για τον ΟΦΑ κόντρα στη Δαμάστα!

Μία σπουδαία νίκη μεγάλης βαθμολογικής σημασίας πέτυχε ο ΟΦΑ ο οποίος επικράτησε με 1-3 της Δαμάστας, «ζευγαρώνοντας» τις νίκες του τη φετινή χρονιά!

Σε ένα δυνατό πρώτο μέρος ο Φραγκιαδάκης με εξαιρετικό σουτ στο 36ο λεπτό του αγώνα έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του Αρκαλοχωρίου, ωστόσο η απάντηση της Δαμάστας ήταν άμεση καθώς στο 38΄ ο Κωτούλας έφερε το παιχνίδι στα ίσα!

Το 1-1 μάλιστα έμεινε μέχρι το φινάλε του πρώτου μέρους με τις δύο ομάδες να οδηγούνται ισόπαλες στα αποδυτήρια!

Στην επανάληψη ο ΟΦΑ μπήκε δυνατά και μόλις στο 48΄ κατάφερε να πάρει και πάλι προβάδισμα στο σκορ όταν μετά από γύρισμα του Φρόκου ο Κουσκόφ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και έκανε το 1-2!

Μάλιστα οι φιλοξενούμενοι έφτασαν και σε τρίτο γκολ με τον Φρούκου από δημιουργός να γίνεται εκτελεστής για το 1-3!

Αυτό ήταν και το τελικό αποτέλεσμα, με τον ΟΦΑ να παίρνει σπουδαίο τρίποντο και να διπλασιάζει τις νίκες του επί της Δαμάστας τη φετινή χρονιά!

Δαμάστα: Δανδάλης, Απλαδάς, Μαρκάκης, Αποστολάκης, Κουτσοποδιώτης, Τζουβάρας, Κοσμάς, Μπαντούνας, Κωτούλας(45΄ Ψωμάς), Κλαπάκης

ΟΦΑ: Χατζιδάκης, Παπουτσιδάκης, Καλεμάκης, Μουρτζάκης, Κόκκινος, Λουλάκης(80΄ Βισκαδουράκης), Σαμωνάκης(46΄ λ.τ. Λαδιανός), Φρόκου, Κουσκόφ, Ταμπάκης(80’ Κώστας), Φραγκιαδάκης(65΄ Τσατσάκης)

Προσοχή! Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του παραπάνω άρθρου ή μέρους του μόνο αν αναφέρεται ως πηγή το grandsport.gr με ενεργό σύνδεσμο στην εν λόγω καταχώρηση.